Nagy sikert aratott a születésnapi futóverseny

Facebookon
Twitteren
E-mailben

Idén 84 versenyző, kísérőkkel együtt 110 fő teljesítette a Fussunk a sportcsarnokért Gyál város 21. születésnapi kihívását. Az új tájfutó térkép a hosszabb pályákon idén a Kapocs utcai erdőbe is bevezette a mezőnyt. Tíz kategóriában futva, gyalogolva, nordic bottal és babakocsiban teljesítették a távot a kihívást vállalók, akik között nem csak gyáliak voltak, 10 fő más településről érkezett. A technikás pályán sok idősebb versenyző elcsodálkozott, hogy milyen kis utcácskák, zeg-zugok vannak az un. „madártelepi” részen, amiről eddig nem is tudott. A legfiatalabb versenyző mindössze három hónapos volt, akit a dobogó legfelső fokára „tolt” szinte álmában az anyukája, a legidősebb versenyző pedig 76 évesen teljesítette a távot. Volt, aki két pályán is futott, sőt győztes időt mindkettőn, de csak egyik eredménye számít, amiben eredetileg is nevezett. A térkép, a pontok és a pályák a rajt pillanatáig titokban maradtak Hegedűs Ábel országos versenybíró és Sávai Mária SE elnök jóvoltából, így természetesen a rendező egyesület versenybe szálló tagjainak is fel kellett kötni a nyúlcipőt, hogy felérjenek a dobogóra.

A versenyen elektronikus időmérés volt minden ponton. Néhány forgalmas helyen a pontokat a Nyugdíjas Alapítványért Nyugdíjas Klub tagjai őrizték. A gyáli Cukorbetegek Egyesülete nordicos egységeivel szinte lehengerelte a rövid technikás pályát. A polgármesteri hivatal dolgozói besöpörték a leghosszabb gyalogos kategória érmeit. Csak három hibapontos volt a mezőnyben.

A díjakat Pápai Mihály polgármester adta át, első ízben azon az óriási dobogón, amely idén készült el, a részben már felújított sportpályák között. A helyezetteknek egyedi érmet, oklevelet és a Reklámruha.hu helyi vállalkozás által felajánlott tárgyjutalmakat osztottak a városi szülinapi versenyen.

3 IMG_3691 IMG_3695 IMG_3839

Eredmények: Barna futó, hosszú Pálya 1. Szekeres Árpád 2. Andrási Balázs 3. Rontó Zoltán   Legjobb időt elérő nő: Kiskopárdi Ildikó   GYALogos hosszú 1. Papp József 2. Bencsik Zsófia 3. Bencsik Gáborné   Kék pálya        Férfiak: 1.Kaján László 2. Andrási Lajos 3. Nagy Csaba   Kék pálya Nők: 1. Hajnal Kitti 2. Tóthné Beskid Ráhel 3. Ormosné Surányi Katalin   SENior    gyalogos 1. Szalainé Nagy Orsolya 1. Diera Éva 2. Szabó Józsefné   Zöld    technikás      futó pálya    Férfiak 1. Pető Nimród 2.Juhász István 3. Budavári Tamás   Zöld technikás futó pálya nők 1. Andrási Katalin 2. Sziki Ágnes 3.Miskolci Erzsébet   Nordic 1. Bakóné Bagdi Csilla 2. Pacsirta Miklósné 3. Kristóf Mátyásné   Lila pálya 1. Paróczai Gergely 2. Bakó Levente 3. Pető Nimród   Gyalogkakukk  pálya  nők 1. Nagy-Horváth Flóra 2. Nagy-Horváth Blanka 3. Míg-Patai Zsófia   Gyalogkakukk pálya férfi győztes: Nagy-Horváth Leó   Sárga  rövid pálya férfiak 1. Oláh Lajos István 2. Bagdi Gyula 3. Oláh Máté Szabolcs   Sárga rövid Pálya nők   1.Erősné Gyenes Irén 2. Zsigovits Gáborné 3. Pető Lelle   Mini  és babakocsis pálya  fiúk 1. Bakó Vilmos 2. Kovács Benjámin 3. Nagy-Ráday Bertalan   Mini  és babakocsis pálya leány 1. Bakó Júlia 2. Sziráki Adél Szerk: VS