
Másképp is lehet erősnek lenni – Érzékenyítő foglalkozás a Gyáli Liliom Óvodában
Különleges vendéget fogadott a közelmúltban a Gyáli Liliom Óvoda: Madarászné Dr. Mező Boglárka, kerekesszékes vívó, helyi képviselő látogatott el az intézménybe, hogy játékos, élményszerű foglalkozás keretében mutassa meg a gyerekeknek, hogyan lehet valaki erős, bátor és példamutató akkor is, ha másképp éli a mindennapokat, mint ők.
Bogi neve ismerősen csenghet sokaknak, hiszen korábban már tartott hasonló előadásokat iskolásoknak is, ahol rendkívül nyitott, őszinte és motiváló módon beszélt életéről, sportkarrierjéről és arról, mit jelent számára a kerekesszékes lét. Most a kisebbekhez is elhozta ezt a különleges élményt, játékos formában, az óvodás korosztályhoz illően.
A gyerekek egy olyan világba nyerhettek bepillantást, ahol a másság nem hátrány, hanem tanulási lehetőség. Bogi a foglalkozás során megmutatta, hogyan lehet egy kerekesszékkel sportolni, mozogni, játszani, és mesélt nekik arról is, milyen érzés egy olyan testben élni, amely másképp működik, de ugyanúgy képes szeretni, örülni és teljes életet élni.
„Az óvodáskorú gyermekek még rendkívül nyitottak, empatikusak, és nagyon fogékonyak a másság elfogadására”
– mondta lapunknak Kiss Anita, a Liliom Óvoda vezetője.
„Ezek a találkozások sokkal többet jelentenek egy egyszerű programnál. Egy olyan szemléletet alapozunk meg a gyerekekben, amely egész életükön át elkíséri őket: hogy minden ember értékes, függetlenül attól, hogy milyen testi adottságai vannak.”
Madarászné Dr. Mező Boglárka számára is fontos küldetés az érzékenyítés:
„Számomra ezek a találkozások legalább annyira meghatározóak, mint a gyerekeknek. Olyan kérdéseket tesznek fel, amikben nincs előítélet, csak őszinte kíváncsiság és nyitottság. Jó látni, hogy ezek a beszélgetések nyomot hagynak bennük.”
A foglalkozás végén a gyerekek kipróbálhatták a kerekesszékes vívást széken ülve, szivacskardokkal és levezették az asszókat. A nevetés, a rácsodálkozás és a közös játék minden pillanata arról szólt, hogy az elfogadás ott kezdődik, ahol megismerjük egymást.