Fleischer Dóra Európa-bajnoki bronzérmet szerzett

Facebookon
Twitteren
E-mailben

Fleischer Dóra gyáli karatéka korosztályos Európa-bajnoki bronzérmet szerzett Georgia fővárosában Tbilisziben. Dóri, aki tavaly már szerepelt a budapesti felnőtt világbajnokságon is (18 évesen!), nagy reményekkel utazott ki a kontinensviadalra. U21 +68kg-os kategóriájában nagyon erős mezőny jött össze.

Az első fordulóban erőnyerő volt, majd 3 győzelemmel (közte a világranglista 4. helyezett skót Neve-t legyőzve) és 1 vereséggel (későbbi Európa bajnoktól kapott ki) jutott el a bronzmérkőzésig, ahol a világranglista vezető német Amelie Lücke-t tudta legyűrni óriási küzdelemben 1-0-ra, ezzel megszerezve a 3. helyet.

Ezzel az eredménnyel ő is bekerül március 1-től a világranglista legjobb 10 versenyzője közé!!!

Nagyon érett már neki ez az érem egy világversenyen, hiszen a 2023-as EB-n és 2 ifjúsági világkupán is 5. lett az előző esztendőben. A magyar korosztályos karate válogatott 4 bronzéremmel zárta az eseményt.

Dórit Gyál Város Önkormányzata már több éve rendszeres sporttámogatásban részesíti, amiért ő és családja ezúton is köszönetét fejezi ki.

Szívből gratulálunk neki az eredményhez!