Történelemben verhetetlen
Kozma Bálint, a Gyáli Ady Endre Általános Iskola 7.a osztályos tanulója az iskolapadban és a tanulmányi versenyeken is bizonyítja: kivételes tehetség és lelkes rajongója a történelemnek.
Bálint érdeklődése nem most kezdődött, már hatévesen szenvedélyesen kutatta a múlt eseményeit. Iskolás éveit a 18. kerületben kezdte, majd 5. osztálytól a gyáli Ady iskolába került, ahol végre igazán otthonra lelt, különösen, hogy találkozott Diószegi Zoltánné
Ildikó nénivel, aki minden tekintetben támogatta őt és családját.
Bálint neve ismerősen csenghet azoknak, akik nyomon követik a tanulmányi versenyeket: már 5. és 6. osztályos korában is remekelt az Időutazó, a Bendegúz és a Mozaik történelemversenyeken, ahol vármegyei és országos szinten is dobogós helyezéseket ért el.
Az idei év különösen emlékezetes számára: az Oktatási Hivatal által szervezett 7–8. évfolyamos Országos Történelem Verseny szombathelyi döntőjén a 17. helyen végzett nagyrészt gimnazisták között! Emellett a Tudásbajnokság vármegyei fordu-
lóját megnyerte, a Szegeden rendezett országos döntőn pedig a 11. helyen zárt.
Az ilyen eredmények mögött érdeklődés, kitartó felkészülés, rendkívüli szorgalom és alázat is áll. Bálint tanórákon kívül is rengeteget olvas, kutat, és választékosan, élvezetesen mesél a történelemről. Nem véletlen, hogy jövőjét a társadalomtudományokban képzeli el.
Bár az iskolai évek kezdetén voltak nehézségeik, Bálint mára céltudatos diákká vált, aki minden tantárgyból kitűnő. Édesanyja szerint az igazi fordulópontot az jelentette, hogy olyan pedagógusra találtak Ildikó néni személyében, aki tanárként és emberként is melléjük állt:
„Azt mondta nekem: most már Bálint nemcsak a ti feladatotok, hanem az enyém is. Ezért mindig hálásak leszünk” – meséli meleg szívvel Bálint édesanyja, Kozmáné Buga Adrienne.
Bálint 2016 óta él Gyálon családjával. Van egy bátyja, Gergő, aki épp most felvételizett az Óbudai Egyetem kiberbiztonsági mérnök szakára.
Mi, gyáliak már most nagyon büszkék vagyunk Bálintra. Biztosak vagyunk benne, hogy még sokat hallunk róla, hiszen ahol a tehetség szorgalommal és támogatással találkozik, ott a jövő csak ígéretes lehet.
Szívből gratulálunk, Bálint! Csak így tovább!